28 липня. Дональд Трамп уклав торговельну угоду з Європейським Союзом, передбачаючи зниження мит на товари та масштабні взаємні інвестиції. Зокрема, ЄС погодився придбати американських енергоносіїв на $750 млрд і планує вкласти $600 млрд в економіку США, а також закупити військове обладнання. Це означає зменшення імпорту енергоносіїв з Росії до ЄС та перспективу подальшого зниження доходів РФ.
Україна отримує тисячі компонентів для дронів-перехоплювачів із штучним інтелектом, які надасть компанія Auterion в межах контракту з Пентагоном. У 2024 році очікується постачання 33 тисяч ударних систем. При цьому Росія продовжує інтенсивні атаки дронами та ракетами: минулої ночі здійснено понад 324 дрони і 7 ракетних ударів, більшість збито ППО України.
Франція підтвердила подальшу підтримку України та тиск на Росію. Президент Макрон під час розмови із Зеленським підкреслив важливість не лише військової, а й антикорупційної співпраці. Тим часом, компанії на кшталт Renault розвиватимуть в Україні спільне виробництво дронів.
Серед політичних наслідків угоди США-ЄС: зростання стабільності у трансатлантичній торгівлі, зменшення мит на авто та уникнення економічних конфліктів, особливо для Німеччини. Стабілізувалися й ціни на нафту.
Пентагон розглядає можливість скорочення військової присутності у Європі, зокрема, найбільше занепокоєння з цього приводу у Німеччині, де розташовано основні бази США. США також аналізують військову стратегію з урахуванням ситуації в Азії та на Близькому Сході.
Обговорюються майбутні кроки щодо сектора Гази, Ірану та міжнародної співпраці. Лідери США виступають за агресивні дії в секторі Гази. Позиція Трампа щодо ядерної програми Ірану залишається жорсткою. Також Трамп опинився у центрі скандалу під час гри у гольф у Шотландії, що активно обговорюється у соцмережах.