Німеччина славиться своєю роллю в управлінні європейською політикою, і зараз вона готова змінити підхід до тих, хто не відповідає загальним європейським цінностям, зокрема до Угорщини. Віктор Орбан, прем'єр-міністр Угорщини, довгий час викликав занепокоєння в ЄС своєю підтримкою авторитарних лідерів і порушенням демократичних норм. Проте над лідером мадярщини згущуються хмари через зміну підходу Берліна.
Німецьке лідерство християнських демократів планує вжити заходів проти тих країн, які не дотримуються базових принципів, таких як верховенство права. Хоча Угорщина офіційно не згадана, проект коаліційної угоди вказує на можливі кроки щодо призупинення фінансування та права голосу окремих членів ЄС.
Минулого року Європейська комісія заблокувала 22 млрд євро для Угорщини через порушення прав людини, але невдовзі понад 10 млрд євро були розморожені. Це було значною мірою критиковано як підкуп Орбана, щоб той не блокував допомогу Україні. Однак, німецькі політики закликали до ремілітаризації Європи та тиску на євробюрократів для вироблення ефективної опозиції проти Угорщини.
Подібні заходи розглядаються в світлі стратегічних змін, зокрема відходу США від європейських справ і зміцнення співпраці з Китаєм. Це може дестабілізувати ЄС і змусити Європу швидше взяти відповідальність за свою безпеку. У цьому контексті дії Орбана, які передбачають накладення вето на рішення ЄС, стають ще актуальнішими.
Економічні санкції, які потребують одностайності серед європейських лідерів, можуть бути заблоковані Угорщиною, що загрожує єдності ЄС. Орбан вже наклав вето на висновки саміту щодо України, що завдало удару по єдності Європейського Союзу. Наслідки економічної стагнації в Угорщині можуть привести країну до більш проєвропейських політичних змін, адже внутрішні проблеми стають все більше помітними.
Німеччина прагне обійти шантаж Орбана, розширюючи коло питань, які можуть ухвалюватися кваліфікованою більшістю голосів, що дозволить ухвалювати рішення без узгодження з Угорщиною. Відновлення впливу Берліна на європейську політику має стратегічне значення для стабілізації ЄС і повернення ідей солідарності в центр європейської політики.
Загалом, вірність європейським цінностям та цілісність стали головною темою поточних дискусій, а Німеччина виступає як лідер, готовий забезпечити цю цілісність, змінюючи підходи до співпраці з країнами, які ставлять під сумнів ці базові принципи.