10 квітня відбулися переговори між Сполученими Штатами Америки та Росією у Стамбулі. Незвичайність місця зустрічі викликала здивування, адже російську делегацію очолював посол Росії в США, а американську представляв заступник помічника Держдепу США.
Білий Дім опублікував прес-реліз про обмін нотами з метою узгодження домовленостей щодо стабільності дипломатичних послуг. Офіційна інформація обмежена, але російські Telegram-канали повідомляють про успішні переговори щодо відновлення дипломатичних зв'язків та обговорення завершення російсько-української війни.
Водночас ситуація з митами на китайські товари стала темою обговорення у США. Дональд Трамп запровадив мита на імпорт з Китаю, збільшуючи їх розмір до 145%. Причиною цього рішення є вимога США щодо зупинки постачання фентанілу. Також, Трамп відтермінував мита для 75 країн на 90 днів, що викликало ріст фондових ринків.
Європейський Союз вирішив не вводити контрзаходів проти США, намагаючись досягти домовленостей. Проте, світова економіка переживає кризу, і можливе падіння світового ВВП на 7% у разі подальшої ескалації торгової війни США з Китаєм.
Інформація про залучення громадян Китаю до збройних сил Росії також поширилася в медіапросторі. The Guardian повідомляє, що китайські найманці отримують гонорари за участь у бойових діях на стороні Росії.
Остримання Америки від НАТО і плани щодо чисельності Збройних Сил України є іншими важливими аспектами глобальної ситуації. В Європі та США зростає занепокоєння з приводу потенційного удару Росії по країнам НАТО.