Головна > Інше > Контакти між США і Росією тривають: чи можлива зустріч Трампа і Путіна та що відбувається в Кремлі


Контакти між США і Росією тривають: чи можлива зустріч Трампа і Путіна та що відбувається в Кремлі


У Кремлі заявили про постійні контакти з Вашингтоном і можливість зустрічі Трампа з Путіним. Обговорюються економічна та політична ситуація в Росії, перспективи завершення війни та санкцій, а також роль олігархів у реприватизації.

5 травня в ефірі 24 каналу відбулося обговорення несподіваних заяв Кремля щодо триваючих контактів між Москвою та Вашингтоном. Прес-секретар Путіна Дмитро Пісков підкреслив необхідність зустрічі між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним, наголосивши на важливості ретельної підготовки цієї події. Пісков зауважив, що контакт із США не припинявся та зараз триває, що підтверджується різними сигналами з обох сторін.

Під час обговорення експерти відзначили значущість таких заяв, адже вони відображають кризу в російській економіці, серйозне зростання дефіциту держбюджету, падіння промислового виробництва, дефіцит товарів і введення карткової системи. З початку року дефіцит бюджету РФ вже збільшили утричі, а розмір Фонду національного добробуту вперше став меншим, ніж дефіцит бюджету. Все це змушує Кремль шукати варіанти переформатування системи – аж до соціально-економічної моделі радянського зразка, включно з реприватизацією великого бізнесу на користь держави.

Важливою темою стало і обговорення в Кремлі ідеї наступника Путіна. Експерти висловили думку, що ці розмови не є випадковими, а можуть свідчити як про справжню підготовку до зміни влади, так і про прагнення мати поле для політичного маневру – включно зі зняттям відповідальності за невдачі у війні та в разі потреби перекласти провину на інших.

США та європейські країни продовжують надавати Україні фінансову й військову підтримку. Очікується надходження близько 30 млрд доларів до нового фонду для України, що має допомогти в протистоянні російській агресії. Водночас обговорюється ймовірність замороження чи припинення війни як один із альтернативних сценаріїв для Кремля на тлі економічної кризи.

Щодо заяв Трампа, він акцентує увагу на складності переговорів між Росією та Україною, визнаючи високий рівень ворожнечі між сторонами. Незважаючи на припущення, що Трамп може вийти з переговорів, він продовжує брати активну участь у процесі, паралельно натякаючи на можливість підписання нових санкцій проти Росії. В Кремлі намагаються скористатися заявами Трампа, намагаючись отримати поступки та сприятливу для себе паузу у війні.

Загалом, розмови про можливу зустріч між Трампом і Путіним використовуються як інструмент впливу на різні політичні сили, як у США, так і в Росії. Проте основний тиск на Кремль зараз чинить економічна ситуація: витрати на війну, бюджетний дефіцит та зростаюче соціальне невдоволення.

Після закінчення травневих свят можливі зміни в позиції Кремля щодо війни та переговорів з Заходом залежно від розвитку внутрішньої політики й тиску з боку олігархів, а також від економічної ситуації у сфері нафтового експорту і заходів міжнародної спільноти.