Головна > Інше > США змінюють риторику щодо України, у Ватикані — історична подія: головне за день


США змінюють риторику щодо України, у Ватикані — історична подія: головне за день


Огляд міжнародної реакції на політичні події довкола України, зустріч Сі Цзіньпіна та Путіна в Москві, а також історичне обрання першого американського Папи Римського.

У Сполучених Штатах заявили, що не готові віддати Росії українські території, які вона навіть не змогла завоювати. Зміна риторики проявилася у заявах Джей Дівенса, відомого раніше антагоністичною позицією до України, який тепер відкрито виступає проти поступок Путіну.

Тим часом у Москві відбувся парад, на якому зустрілися російський президент Володимир Путін та голова КНР Сі Цзіньпін, що супроводжувалось зміцненням дипломатичних контактів. Сі, користуючись цим візитом, прагне підвищити свої ставки у переговорах з Дональдом Трампом. Паралельно стало відомо, які суми Росія платить окремим світовим лідерам за участь у параді.

Особлива увага світу прикута до обрання першого в історії американця — Лео XIV — на престол Папи Римського. Попри складну політичну ситуацію, з'являються нові можливості для підтримки України і з боку Ватикану, з огляду на зміну настроїв у католицькій церкві. Україна очікує на візит Папи та шукає дипломатичних шляхів до порозуміння з мільярдом католиків світу.

Також президент України Володимир Зеленський поспілкувався телефоном з Дональдом Трампом, який наполягає на 30-денному повному перемир'ї як стартовому етапі для майбутніх мирних домовленостей. Якщо сторони не дотримаються перемир'я, США та партнери обіцяють додаткові санкції проти Росії.

У Великій Британії ухвалили новий пакет санкцій проти сотні російських танкерів так званого тіньового флоту, що суттєво вдарить по фінансах Кремля. Ці заходи спрямовані на посилення тиску й зміцнення безпеки європейської інфраструктури.

У європейському парламенті та в країнах ЄС тривають дискусії про швидший вступ України до ЄС — навіть з можливим тимчасовим обмеженням щодо голосування, але з перспективою повної інтеграції.

Паралельно українців закликають підтримувати армію, адже саме завдяки єдності нації Україна продовжує боротися за майбутнє. Протиставляючи орієнтацію Росії на минуле, оглядачі підкреслюють: Україна дивиться у майбутнє й формує нову архітектуру європейської безпеки.