16 травня у Стамбулі відбувся черговий раунд переговорів між делегаціями України та Росії. Основним результатом стала домовленість про великий обмін полоненими у форматі 1000 на 1000. Представники обох сторін підтвердили, що серед тих, кого буде обміняно, є українські діти, які перебувають у російському полоні.
Голова української делегації, міністр оборони Рустем Умеров, повідомив, що сторони обговорювали два ключові питання — перемир’я та обмін полоненими. Він зауважив, що конкретні деталі майбутнього припинення вогню будуть обговорюватися на наступних зустрічах, які очікуються найближчим часом.
Російська делегація також підтвердила готовність продовжувати переговори, відзначивши досягнення попередньої згоди щодо ключових питань. Зокрема, за словами голови російської делегації Володимира Мединського, сторони обговорили і питання можливої зустрічі на вищому рівні — між Путіним та Зеленським.
Турецька сторона, яка виступала посередником, зазначила, що переговори пройшли продуктивніше, ніж очікувалося. При цьому, як і раніше, напруга між делегаціями залишалася високою.
На результати переговорів оперативно відреагували і світові лідери. Європейські партнери України, які брали участь у політичному саміті в Албанії, наголосили на неприйнятності позиції Росії і пообіцяли у разі відсутності прогресу запровадити нові санкції.
Дональд Трамп, хоча офіційно не коментував перемовини, анонсував можливу телефонну розмову з Путіним. Офіційні представники США повторили, що території, захоплені Росією, не можуть бути передані під тиском чи ультиматумом.
Загалом, попри позитивні сигнали у вигляді згоди на обмін полоненими, перемир’я залишається питанням для майбутніх раундів. Європа готує нові заходи у відповідь на відсутність прогресу, а Україна наполягає на збереженні контролю над своїми територіями.
На даний момент делегації залишили Стамбул, погоджуючись повернутися до переговорів найближчим часом для обговорення умов припинення вогню. Світова спільнота уважно спостерігає за розвитком подій, адже подальші рішення можуть суттєво вплинути на перебіг війни та ймовірність настання миру.