Головна > Мирні переговори > Російсько-українські переговори в Стамбулі: імітація чи крок до миру?


Російсько-українські переговори в Стамбулі: імітація чи крок до миру?


Головні підсумки і скандальні вимоги кремля після стамбульських переговорів, реакція Заходу й наслідки для України.

Учора в Стамбулі відбулися скандальні переговори між українською та російською делегаціями, які закінчилися без суттєвих результатів. Україна була представлена посадовцями середнього рівня, тоді як з боку Росії брали участь менш значущі особи. Перемовини проходили за зачиненими дверима, сторони спілкувалися через перекладача.

Росія висунула низку вимог, серед яких: нейтралітет України (відсутність іноземних військ та зброї масового ураження), взаємна відмова від репарацій, надання прав російськомовним (де-факто — статус другої державної для російської), міжнародне визнання окупації п’яти українських регіонів, а також одностороннє припинення вогню та відведення українських військ з цих територій. Україна відкинула ці умови як неприйнятні та нереалістичні.

Голова російської делегації Мєдінський погрожував подальшими наступами на Харківщину й Сумщину, проте бойові дії на цих напрямках тривають з важкими втратами для росіян. Вперше також обговорювалася можливість великого обміну полоненими у форматі 1000 на 1000, що, за словами міністра оборони України, є позитивною новиною, хоча таких домовленостей росіяни часто не дотримуються.

Реакція Заходу була стриманою: Європейський Союз пообіцяв санкції за відмову Росії від перемир’я, але вони очікувано недостатні, щоб розвалити економіку РФ без узгоджених дій із США. Найважливішим залишаються позиції Дональда Трампа, для якого росіяни й здійснювали всю «виставу». Трамп не посилив тиск на Росію та натомість вів мову про необхідність прямих переговорів із Путіним, залишаючи Україну поза основним діалогом.

Тим часом Росія посилює наступи, використовуючи нову тактику «мотоштурмів» та системно атакуючи українську логістику FPV-дронами, що створює додаткові ризики для оборони України. Українські підрозділи намагаються впроваджувати контрзаходи, але досі це не доктрина на загальноармійському рівні.

Підсумок — переговори у Стамбулі були радше політичним спектаклем, приуроченим до західної аудиторії. Незважаючи на жорсткі умови Кремля, реального прогресу не досягнуто. Україні й далі необхідно посилювати власну оборону, підтримку армії та готуватись до затяжного протистояння, адже Росія не відкидає ідеї подальшого тиску та спроби здобути військову перевагу.

Слава Україні!