Головна > Мирні переговори > Підсумки телефонної розмови Трампа і Путіна: меморандум щодо війни та обережна реакція Зеленського


Підсумки телефонної розмови Трампа і Путіна: меморандум щодо війни та обережна реакція Зеленського


Трамп і Путін домовилися про підготовку меморандуму з Україною для початку переговорів про припинення війни. Зеленський скептично оцінив ідею, а США та Європа розглядають нові санкції, якщо угоди не буде.

19 травня у відвертому зверненні журналіст Лерклачук підсумував особисту телефонну розмову Дональда Трампа і Владіміра Путіна. Головним результатом стало досягнення домовленості про початок підготовки меморандуму за участю України, який може стати базою для переговорів між Росією та Україною про припинення війни.

Володимир Зеленський відреагував на цю ініціативу скептично: він підкреслив, що готовий розглянути підписання меморандуму, однак зміст, цілі і кінцевий результат документу наразі не зрозумілі. Зеленський також розкрив, що у нього було дві телефонні розмови з Трампом, й підкреслив важливість не приймати рішення без участі України.

Путін, зі свого боку, заявив про готовність Росії працювати над припиненням вогню та погодитися на компроміси, які стосуються принципів врегулювання війни. Разом з тим, за його словами, усі компроміси будуть шукатися на українській території. Коментарі з Москви підтвердили, що російська сторона трактує повернення Києва до переговорів як заслугу США та Трампа.

На розмові також порушили питання обміну ув'язненими між Росією та США. Путін привітав Трампа з народженням онука і висловив захоплення його дружиною, що додало розмові неформального характеру. Обидва лідери залишилися задоволені контактом, не виключили особистої зустрічі, однак місце та дата невідомі.

Конкретних результатів телефону не принесло – припинення вогню не оголошено, питання подальшої ескалації залишається відкритим. Над Україною тривали ракетні атаки та авіатривоги під час переговорів.

Зеленський на брифінгу підкреслив, що Україна не відмовляється від євроатлантичного курсу й не буде проголошувати нейтралітет чи виводити свої війська з територій, які Росія вважає своїми. Йшлося також про додаткові санкції: Європа й США розглядали можливість їх запровадження у разі відмови Росії розпочати змістовні мирні переговори. Водночас Трамп сказав, що очікує налагодження торгівлі між США й Росією після завершення війни, але конкретних обіцянок ні щодо санкцій, ні щодо територіальних позицій Путіна не озвучив.

Позиція європейських лідерів, таких як Макрон і Мерц, також орієнтована на посилення тиску на Росію, але новий санкційний пакет ухвалений не був. Журналіст скептично оцінив реальну готовність Заходу до кардинальних кроків, оскільки поки що Росія утримується від чітких зобов'язань.

Отже, переговори тривають, США і Європа чекають рішень від Москви, а Україна наполягає на своїх ключових позиціях. На цю годину ані реальних компромісів, ані припинення вогню не досягнуто. Стежте за оновленнями у Telegram-каналі журналіста.