29 червня в Україні відзначився масштабною атакою РФ – з Росії було випущено понад 500 повітряних цілей, включаючи дрони та різні ракети. Попри масовані обстріли, сили ППО знищили 475 з 537 ворожих дронів і ракет. Є влучання по цивільній та промисловій інфраструктурі, постраждалі та загиблий льотчик Максим Устименко, який героїчно збив сім цілей перед загибеллю.
Росія посилила удари по інфраструктурі в різних регіонах: Миколаївщина, Полтавщина, Запоріжжя, Львівщина, Черкащина та Хмельниччина. Найбільше вражає атака на енергетичну та промислову інфраструктуру, що, ймовірно, є підготовкою до опалювального сезону. Однак українські сили також атакували склади боєприпасів у Брянській області РФ.
На міжнародній арені загострюється напруга між Росією і ЄС. Лідери Німеччини – канцлер Фрідріх Мерц, міністри оборони й закордонних справ – роблять жорсткі заяви, акцентуючи на небезпеці з боку РФ і закликають до посилення санкцій. Це викликає невдоволення у Кремлі: Лавров заявляє, що Росія відкрита до чесного врегулювання, але не толерує «шахрайських підходів».
Паралельно в Росії визнають проблему з населенням, пояснюючи потребу у трудових мігрантах, але відзначають загострення контролю за ними. Розгорається скандал із Азербайджаном через затримання азербайджанців у РФ.
У США триває політична боротьба – Сенат схвалив законопроект Трампа One Big Beautiful Bill Act щодо зниження податків та підвищення витрат на безпеку кордонів. Ілон Маск гостро критикує цю ініціативу через ризики для економіки. Паралельно поглиблюється конфлікт навколо ядерної програми Ірану – МАГАТЕ попереджає, що Тегеран може відновити збагачення урану за кілька місяців, попри заяви Трампа та Нетаньяху.
В Україні Верховна Рада готує спеціальний законопроект про повоєнні вибори, але деталі поки не розголошують. Навіть під час війни закладаються основи для майбутніх політичних процесів. На цьому фоні політичне життя та боротьба у світі і далі впливають на ситуацію в Україні.