Головна > Війна > Остап Дроздов: Чому відновлення військової допомоги Заходу — це не перемога, а початок вічної війни


Остап Дроздов: Чому відновлення військової допомоги Заходу — це не перемога, а початок вічної війни


Відомий журналіст Остап Дроздов аналізує останні події навколо військової допомоги Заходу Україні та застерігає: війна загрожує стати нескінченною фазою, де всі сторони лише зміцнюють свої оборонні позиції.

В інтерв'ю для Радіо UA Чикаго журналіст і письменник Остап Дроздов підкреслив, що піднесення з приводу відновлення військової допомоги США та західних союзників Україні є передчасним. На його думку, незважаючи на очікувану передачу Patriot, боєприпасів до Patriot і F-16, це не наближає завершення війни, а лише консервує її затяжний характер.

Дроздов зауважив, що односкладний радісний підхід до такої допомоги надто примітивний для розуміння складної багатошарової реальності війни. Він зазначив, що допомога Заходу лише посилює оборонну фазу, але не змінює ситуації стратегічно. Краще за все, така підтримка дозволяє Україні протриматися якомога довше, але водночас ворог теж нарощує сили.

Він також звернув увагу на крах дипломатичних спроб припинити війну, що підтвердив як Трамп своїми заявами, так і канцлер Німеччини. Захід наче погодився підтримувати Україну лише настільки, щоб зберігати рівновагу, але не стільки, щоб досягнути вирішального перелому. Війна стає все більшою гонкою озброєнь, де кожне посилення української ППО породжує відповідь ворога, а кількість обстрілів зростає.

Дроздов підкреслив, що дрони стали найдешевшим та масовим інструментом війни: Росія здатна виробляти їх сотнями щодня за рахунок значних бюджетів. У свою чергу, більша кількість ППО автоматично веде до збільшення атак з боку РФ, що робить війну безмежною та виснажливою для обох сторін.

Особливу увагу він звернув на те, що війна стає економічно вигідною для багатьох систем — від військової промисловості до державних структур, а волонтерський та фінансовий сегмент підлаштовується під тривалий конфлікт. В такій ситуації футуристичний сценарій — життя в стані нескінченної війни, коли модернізація, гонка технологій і популізм лише посилюють патове становище.

Підсумовуючи, Дроздов стверджує, що сьогодні перед Україною стоїть найгірший сценарій — замість пошуку компромісу чи миру війна стає вічною, і це вигідно багатьом залученим сторонам як у самій країні, так і за її межами.