Головна > Міжнародна політика > США розглядають нові санкції та військову допомогу Україні: ключові заяви Ліндсі Грема


США розглядають нові санкції та військову допомогу Україні: ключові заяви Ліндсі Грема


Сенатор Ліндсі Грем розповів про імовірні нові санкції та потоки військової допомоги для України. Країни, що купують російську нафту, можуть опинитися під тиском США.

Останні заяви президента США Дональда Трампа щодо можливої зміни політики у російсько-українській війні викликали широкий резонанс. Особливо важливою стала позиція сенатора Ліндсі Грема, одного з найпослідовніших прихильників України серед республіканців та близького соратника Трампа.

Грем заявив про кроки, яких можна очікувати від американського керівництва для примусу Росії до миру: це нові потоки військової допомоги Україні, у тому числі через закупівлю озброєння європейськими країнами для нашої армії. Подібна схема дозволить підтримати і американський ВПК, і посилити бойові спроможності України — і, вочевидь, має задовольнити Трампа.

Серед ймовірних ініціатив — нові санкції, із законопроектом, який може бути невдовзі ухвалений Конгресом США. Дональд Трампа, судячи з усього, теж зацікавлений у їх прийнятті. Сенатори готові надати президенту інструмент контролю за санкціями проти Росії та її союзників.

Важливо, що Грем уперше чітко визнав: ключ до фінансової стійкості Росії під санкціями — можливість продавати нафту Китаю, Індії, Бразилії. США, за словами Грема, повинні змусити ці країни обирати між співпрацею з Вашингтоном чи Москвою у сфері енергетики. Саме тому законодавча ініціатива чітко ідентифікує тих, хто реально допомагає Росії утримувати економіку та продовжувати війну.

Якщо б РФ не могла продавати нафту Китаю й Індії, у неї не залишилось би ресурсів для війни. Грем також нагадав, що деякі з цих країн перепродають російську нафту, наживаючись на війні — такі, як Індія.

При цьому постає питання ефективності подібних санкцій. Попередній досвід Трампа щодо тарифів проти Китаю показав, що ввести жорстке мито (260%) не так просто, і відповідь Пекіна не змусила себе чекати. Аналогічно, торгова війна з Індією чи Бразилією може мати свої ризики — особливо на тлі спроб підтримати українську обороноздатність.

Практична реалізація анонсованих ініціатив стане випробуванням. Чи зможуть США і справді змусити країни глобального півдня припинити закупівлю російської нафти — лишається відкритим питанням. У будь-якому разі, ідентифікація справжніх джерел економічної стійкості Москви може стати вирішальним кроком на шляху до миру.