Головна > Міжнародна політика > Останнє китайське попередження: Чого чекати Україні від позиції Трампа щодо війни з Росією


Останнє китайське попередження: Чого чекати Україні від позиції Трампа щодо війни з Росією


Аналіз політичних сигналів Дональда Трампа та нових пакетів допомоги Україні у розрізі останніх переговорів США та Росії.

В останньому зверненні оглядач аналізує телефонну розмову Фредовича (ймовірно, натяк на Дональда Трампа) з Путіним, після якої ініціатива у війні, на його думку, суттєво зосередилася в руках Кремля. Хоча глобальних ілюзій щодо позиції Трампа оглядач не будує, маємо низку обнадійливих сигналів. США готові не лише продовжувати анонсовані пакети допомоги, а й постачати новітні системи озброєння, включаючи боєприпаси для F-16 та «Петріоти». Це має статися швидко та стосуватися нової номенклатури озброєнь.

У своїх заявах Трамп не приховує прагнення перекласти відповідальність за війну на Росію та змусити Кремль сісти за стіл перемовин. Він також підтримує впровадження жорстких санкцій проти держав, які купують російські енергоносії. Водночас основна частина допомоги Україні фінансуватиметься за рахунок європейських внесків (5% ВВП країн НАТО), а американський оборонний сектор отримуватиме вигоду від продажу озброєння Україні.

Попри скепсис, оглядач відзначає зміну настроїв серед американських чиновників і союзників: РФ поступово втрачає інструменти тиску, а європейці консолідують підтримку України. Головна інтрига — чи зможе нова пакетна допомога дійсно вплинути на дії Москви, зламати її плани наступу на Донбас і змусити Путіна погодитися на переговори.

Підсумовуючи, ситуація, попри її невизначеність, виглядає для України дещо стабільніше, ніж раніше: Трамп, навіть за бравадою, змушений рухатися у напрямку підтримки Києва, а сценарій «зливу» України із колом європейських партнерів поступово відходить на другий план.