Головна > Міжнародна політика > Прогнози миру, ракети для України та роль США, Китаю та Росії: головне з експертної бесіди


Прогнози миру, ракети для України та роль США, Китаю та Росії: головне з експертної бесіди


Огляд заяв німецького генерала про виробництво ракет для України, можливих сценаріїв перемовин щодо завершення війни та впливу глобальних гравців – США, Китаю та Росії.

Вчора з’явилася інформація від німецького генерала про те, що Німеччина вже запустила виробничу лінію з виготовлення ракет до систем Patriot, і перші ракети можуть потрапити до України вже цього року. Хоча лишається незрозумілим, чи йдеться саме про ракети, які Україна використовуватиме для нападів на Росію, чи для систем ППО, важливо, що виробництво рухається. Проте питання щодо ліцензійних обмежень і можливості швидкого виробництва залишаються відкритими.

Генерал Крістіан Фейдцев, керівник сухопутних сил Німеччини, зазначив, що до кінця липня очікуються перші поставки ракет для України, і в майбутньому очікуються сотні пусків. Щоб досягти паритету з Росією, Україні необхідно мати 60-70 балістичних ракет на місяць.

Обговорювали також можливі умови гіпотетичного перемир’я. Якщо США нададуть достатню військову допомогу, а Москва погодиться на паузу й частковий відступ, можуть виникнути умови для переговорів. В такому разі обговорюється імовірне укладання угоди, за якою Росія дипломатично боротиметься за окуповані території, а Україну можуть змусити відмовитися від прагнення до НАТО.

Експерти наголошують, навіть якщо США готові будуть натиснути на Київ і Москву, Європу буде важче переконати зняти санкції з Росії. Серед ймовірних обмежень на Україну – заборона іноземних військових баз і закріплення позаблокового статусу. Для Росії ж механізми впливу будуть іншими.

Щодо прогнозу Кирила Буданова про високу ймовірність зупинки війни за кілька місяців, експерти оцінюють, що для цього потрібна згода США, Росії і України. Водночас ролі Китаю і Північної Кореї складно спрогнозувати, хоч їхній вплив на постачання озброєнь суттєвий. Ухвалення рішення залежатиме передусім від позиції Москви.

Також зазначають, що повністю припинити війну тільки за рахунок поступок Заходу неможливо, адже питання репарацій та відповідальності залишаються відкритими. Для заморожування конфлікту на нинішніх лініях потрібне бажання не лише Москви, а й готовність інших гравців до складних компромісів.