Головна > Міжнародна політика > Геополітика війни: Валерій Чалий про стратегію США, роль Трампа і майбутнє відносин з Україною


Геополітика війни: Валерій Чалий про стратегію США, роль Трампа і майбутнє відносин з Україною


Інтерв'ю з Валерієм Чалим: огляд геополітичних тенденцій, ролі США та Трампа у війні з Росією, перспектив для України та підтримки Заходу.

У новому випуску подкасту «Наскрут» Сергій Стерненко спілкується з Валерієм Чалим, колишнім послом України у США, про актуальні геополітичні тенденції та виклики для України. В центрі розмови — стратегія США щодо війни з Росією, зміна позицій Дональда Трампа, трансформація підтримки Заходу та перспективи українсько-американських відносин.

Валерій Чалий наголошує, що Україна першочергово веде подкасти для допомоги військовим та силам безпеки, зокрема організовуючи збори на дрони для фронту. Особливою темою став нещодавній «ультиматум» Дональда Трампа Путіну та озвучені Сполученими Штатами санкційні механізми, що можуть бути активовані, якщо Росія не піде на припинення вогню.

Гість зауважив, що підхід Трампа залишається послідовним: інформаційний тиск на Росію, неконкретизований характер заяв та стратегічна невизначеність, які змушують Кремль реагувати та тримають суперника у напрузі. При цьому, попри неоднозначність риторики Трампа, базова підтримка України США залишається стабільною — хоча і не беззастережною.

Розмова порушує й економічні питання: обговорюється допомога США у вигляді постачання зброї, особливості нових договорів, створення фондів та питання ленд-лізу. Окрема увага приділяється безпеці юридичних угод, потребі уникати секретних додатків та збереженню державних інтересів.

Чалий наголошує, що риторика та підходи Трампа змінюються перед виборами, але ключові рішення часто залежать від ситуації навколо США і Росії, міжнародного тиску та позицій партнерів по Європі. Для стійкості України важливо посилювати співпрацю з європейськими союзниками та підтримувати активну роботу дипломатів на міжнародній арені.

В обговоренні згадується ймовірний розпад Росії, питання воєнної й економічної підтримки України, важливість суспільної мобілізації та ролі технологій у сучасній війні. Спікери підкреслюють: українське суспільство має зберігати єдність і бути готовим до викликів, а політикам слід будувати західну підтримку, не сподіваючись на невизначеність у діях партнерів.

Підсумовуючи, Чалий висловлює обережний оптимізм щодо зміцнення відносин із Заходом і необхідність подальших реформ і укріплення стратегічного партнерства з США та ЄС.