Головна > Політика > Політичний аналіз змін до антикорупційного законодавства та переговорного процесу: позиція центристів


Політичний аналіз змін до антикорупційного законодавства та переговорного процесу: позиція центристів


Обговорення політичних наслідків змін у діяльності НАБУ та САП, акцій протесту і статусу переговорів між Україною та Росією.

24 липня у відеоефірі Центру громадської аналітики "Вежа" його керівник Валерій Клачук та політолог Ігор Кучаленко розглянули політичні події навколо резонансного законопроекту щодо НАБУ та САП. В обговоренні підкреслювалися причини сплеску протестних акцій, реакція західних партнерів і рішення президента про підготовку нового законопроекту.

Експерти звернули увагу на напруженість у стосунках між парламентом та антикорупційними органами, причини падіння довіри до НАБУ і САП, а також на конкуренцію силових структур. Було наголошено, що задум змін законодавства радше призводить до перебалансування сфер впливу, а не до ліквідації антикорупційних органів.

Окремо обговорювалися питання інституційної незалежності та ефективності контролю генпрокурора, а також політичного використання протестного потенціалу різними силами. Експерти провели аналогію із подіями 2013-2014 років.

У другій частині обговорювали перебіг переговорного процесу зі встановлення миру між Україною та Росією. Було розглянуто підсумки зустрічі у Стамбулі, ймовірності наступних контактів на високому рівні, та значення збереження дипломатичної активності навіть при відсутності швидких практичних результатів. Зверталась увага на важливість обмінів полоненими та вплив зовнішніх гравців на події навколо України.

Обидва експерти акцентували необхідність прагматичного центристського аналізу подій, посиленого парламентського контролю та прагнення до ефективних змін у антикорупційній вертикалі. Вони закликали аудиторію до дискусії та громадської участі.