26 липня, в Україні триває обговорення щодо підтримки президентського законопроекту, який повертає самостійність НАБУ та САП. Депутати фракції «Слуга народу» запевняють, що підтримають документ, спростовуючи публікацію Financial Times про ймовірну протидію 70 депутатів з цієї політсили. За словами речниці фракції, більшість депутатів все ж підтримають реформу, хоча певна меншість залишає питання відкритим.
Тим часом Дональд Трамп розпочав п’ятиденний візит у Шотландію, зробивши заяви, які стосуються України та безпеки Європи. Американський сенатор Річард Блументаль розкритикував наміри зменшити самостійність НАБУ і підкреслив важливість прозорості як для підтримки України на Заході. Водночас відносини між США та Китаєм загострюються через звинувачення Вашингтона щодо підтримки Пекіном Росії у війні проти України. Китай цю підтримку заперечує та заявляє про суворий контроль над експортом товарів подвійного призначення, хоча у зброї Росії регулярно знаходять китайські деталі.
Окремої уваги набувають дискусії всередині Європейського Союзу щодо подальших відносин з Україною. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вкотре висловився проти членства України в ЄС, назвавши її буферною державою, що зустріло критику сусідів. Натомість Сербія, як повідомив міністр інтеграції країни, готова запровадити санкції проти Росії, якщо отримає гарантії вступу до ЄС.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск попередив про підготовку Росії до можливої конфронтації з Європою у 2027 році, наголошуючи на необхідності посилення оборони. Тим часом зустріч Папи Римського з делегацією Московського патріархату, ймовірно, стосувалася питань миру в Україні.
Згідно з матеріалами Bloomberg, російська економіка потерпає від санкцій та зростаючих проблем у фінансовому секторі, проте Кремль продовжує спрямовувати ресурси на війну, посилюючи націоналізацію активів. Попри ситуацію в Росії, політична та економічна напруга навколо війни в Україні залишається у центрі світової уваги, а відносини США, Китаю та європейських країн надалі суттєво впливають на перебіг подій.