Головна > Міжнародна політика > ЄС ухвалює 18-й пакет санкцій проти Росії: нові обмеження, реакція Китаю та переговори щодо України


ЄС ухвалює 18-й пакет санкцій проти Росії: нові обмеження, реакція Китаю та переговори щодо України


18 липня ЄС затвердив 18-й санкційний пакет проти Росії, включаючи нові обмеження на нафту та компанії з Китаю. Дипломатичні реакції та подальші кроки щодо війни та переговорів.

18 липня Європейський Союз офіційно затвердив 18-й пакет санкцій проти Російської Федерації. У цьому пакеті передбачено блокування 105 суден так званого "тіньового флоту", нові обмеження на рівень ціни російської нафти та заходи проти банків і компаній за межами Росії, зокрема китайських, які беруть участь у підтримці російської військової машини.

Новий санкційний пакет посилює тиск на російський військово-промисловий комплекс, банки Китаю та обмежує імпорт до Росії компонентів для військових дронів. Вперше санкції стосуються реєстру суден та великого нафтопереробного об'єкта компанії "Роснефть" в Індії.

Це рішення призвело до гострої реакції як у Кремлі, так і у Пекіні. МЗС КНР заявило, що такі обмеження щодо китайських компаній є несправедливими, підкресливши, що ці структури не постачають зброю Росії. Частина експертів сумнівається в ефективності санкцій через складнощі з контролем реалізації цінових обмежень на нафту, оскільки частина російської нафти все ще продається дорожче встановленої стелі.

Велика Британія також доєдналася до санкційної політики щодо російської нафти. У цілому контроль за дотриманням санкцій залишається недостатнім, але подальші міжнародні кроки можуть зробити вплив ефективнішим.

Крім того, в Україні зʼявились новини щодо розслідувань та конфіскації активів колишніх політиків. Зокрема, екснардепа Володимира Макеєнка позбавили понад 1,5 млрд грн активів в межах проваджень по відмиванню коштів.

На політичному рівні президент Зеленський призначив нового секретаря РНБО, а також підтвердив важливість роботи над започаткуванням нових переговорів із Росією, що також отримало часткову підтримку з боку Кремля і Туреччини. Водночас соціологія свідчить про зростання підтримки переговорів серед росіян, втім позиція уряду РФ залишається незмінною.

Паралельно Київ та Вашингтон готують угоди щодо інвестицій у виробництво дронів та оборонної техніки. Надалі очікується засідання групи Рамштайн та подальше обговорення міжнародної військової допомоги Україні.