В умовах війни в Україні та складної внутрішньої ситуації значної актуальності набуває питання відновлення ефективної комунікації між владою та суспільством. Найближчим часом очікується прийняття закону щодо відновлення автономії антикорупційних органів. Однак це лише частина складного процесу реформ.
Дедалі складніше проводити вибори та перезавантаження влади в сучасних умовах. Влада все менше здатна монополізувати керівні важелі, що загрожує зниженням ефективності управління. Європейський Союз уже чітко заявив, що фінансова підтримка України надалі залежатиме від виконання ключових критеріїв і реформ. Водночас українське суспільство повинно бути активно залучене до процесу реформування.
Оновлення стратегії реформ має ґрунтуватися на залученні експертних груп, представників бізнесу, волонтерів і осіб з високою довірою в суспільстві. Важливо не лише перезапустити процеси, але й формувати політики разом із суспільством для посилення легітимності влади.
Обговорюється ідея творення експертних груп при міністерствах та активного залучення громадськості до вироблення нових підходів. Це дозволить утримувати єдність країни в умовах тривалої війни, незважаючи на відсутність можливості провести традиційні вибори.
Підсумовуючи, від ефективної комунікації та спільного визначення державної стратегії залежить стійкість України у важкі часи. Оновлена взаємодія влади й суспільства може стати основою для подальших реформ та наближення до Європейського Союзу.